English

“Ka një mal me akuza”, analisti: Drejtësia theu mitin se Berisha është i paprekshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ilir Yzeiri tha në një intervistë për Euroenws Albania se më në fund drejtësia theu mitin se Sali  Berisha është i paprekshëm.

- Advertisement -

Ai tha se nuk i takon atij të thotë nëse është fajtor apo jo ish-kryeministri, por ndaj tij rëndojnë një mal me akuza për të cilat ai do duhet të hetohet e të gjykohet.

“Ky njeri i cili ka djegur Shqipërinë në ’97, në fund fare është përgjegjës, se kur ishte në zyrën e tij në kryeministri u vranë 4 protestues. Sikur të mos mjaftonte kjo, po ky njeri sulmoi me të gjitha mjetet godinën e partisë së tij.

Ky njeri ndaj të cilit ka një mal me akuza, deri më tani kishte krijuar mitin se ishte i paprekshëm nga drejtësia. Unë nuk e di nëse është apo jo faktor, këtë do e zgjidh drejtësia, ajo që unë dua të them se më në fund drejtësia tregoi se është e pavarur dhe njerëzit janë të barabartë para ligjit”,-tha analisti Yzeiri.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?