Kadilli: E keqja më e madhe, që njerëzit kanë mendim negativ për lideret e opozitës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadili duke komentuar sondazhit e “Barometrit” në Euronews Albania, deklaroi se e keqja më e madhe, është fakti që liderët e opozitës janë refuzuar mbi 70%.

Sipas ti, njerëzit vazhdojnë të votojnë për kryeministrin Edi Rama, pasi e shohin atë si të keqen më të vogël.

“Informacioni që ne disponojmë këtu, është një pranim 47% dhe refuzim rreth 50% për Ramën dhe e keqja më e madhe është që të gjithë liderët e opozitës janë refuzuar mbi 70%. Prandaj vazhdojnë njerëzit dhe votojnë Ramën, si e keqja më e vogël ndoshta”, theksoi ai.

- Advertisement -

Vlerësimi për Edi Ramën

49.7% e kryeqytetasve kanë mendim negativ/shumë negativ për Edi Ramën, ndërsa 47.3% kanë mendim pozitiv/shumë pozitiv. 3% e tyre refuzojnë të përgjigjen.

Vlerësimi për Sali Berishën

70.4% e kryeqytetasve kanë mendim negativ/shumë negativ për ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa 26.8% e tyre kanë mendim pozitiv/shumë pozitiv për të. 2.8% e kryeqytetasve refuzojnë të përgjigjen.

Vlerësimi për Lulzim Bashën

76.7% e kryeqytetasve kanë mendim negativ/shumë negativ për ish-liderin e PD-së Lulzim Basha, ndërsa 20.2% e tyre kanë mendim pozitiv/shumë pozitiv për të. 3.1% e tyre refuzojnë të përgjigjen.

Vlerësimi për Ilir Metën

87.6% e kryeqytetasve kanë mendim negativ/shumë negativ për ish-presidentin Ilir Meta, ndërsa 8.8% e tyre kanë mendim pozitiv/shumë pozitiv për të. 3.6% e kryeqytetasve refuzojnë të përgjigjen.

Vlerësimi për Enkelejd Alibeajn

72.1% e kryeqytetasve kanë mendim negativ/shumë negativ për Enkelejd Alibeajn, ndërsa 20.8% e tyre kanë mendim pozitiv/shumë pozitiv. 7.1 % e kryeqytetasve refuzojnë të përgjigjen.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×