“Kambanë alarmi”, Çani paralajmëron Berishën: Qeveria do shkëlqejë pas zgjedhjeve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania, se fakti që opozitës i janë lënë vetëm gjysma e numëruesve në zgjedhjet e 14 majit është kambanë alarmi për manipulimin e tyre.

Çani u shpreh se fakti që në raportin e ODIHR nuk përmendet ky si shqetësim, do të thotë raporti i OSBE-ODIHR pas zgjedhjeve do jetë i shkëlqyer për qeverinë.

“Fakti që opozitës i janë lënë vetëm gjysma e numëruesve është e rrezikshme. Kjo do të thotë se do rikthehemi tek metodat e vjetra të futjes së duarve në kuti. Fakti që këta janë pa gjysmën e numëruesve duhet të ishte një kambanë alarmi që duhet të pasqyrohet në raportin e ODIHR, në një shtet normal se  ne nuk jemi një shtet normal. Edhe Glover s’e ka përfshirë këtë në raport dhe këtu duket sikur ka një komplot të ODIHR kundër doktori. Do të thotë raporti prapa zgjedhjeve të jetë i shkëlqyer për qeverinë”, tha Çani.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

TË FUNDIT

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×