Kampion bote, futbollisti lë paprtitur futbollin. Mesazhi drejtuesve të klubit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-futbollisti i Real Madridit, Arsenalit dhe kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 2014, Mesut Ozil, ka vendosur të tërhiqet nga futbolli i luajtur në moshën 34-vjeçare.

Sipas gazetarit turk Jakub Cinar, Ozil iu nënshtrua lëndimeve dhe njoftoi anëtarët e klubit se nuk do të vazhdonte të luante.

Ozil e filloi karrierën e tij te Schalke 04, ku luajti për një vit e gjysmë, më pas kaloi në stacionin e tij të radhës, Ëerder Bremen, për 5 milionë euro.

- Advertisement -

Me të Gjelbrit ai fitoi kupën e Gjermanisë në vitin 2009 dhe i çoi ata në finalen e Kupës UEFA. Pas dy vitesh në Gjermani, ai u transferua te Real Madrid në verën e vitit 2010.

Në Madrid ai fitoi kupën e Spanjës në sezonin 2010/11, kampionatin në sezonin 2011/12 dhe Superkupën e Spanjës.

Në verën e vitit 2013, ai u transferua te Arsenal – ku luajti për shtatë sezone, dhe ishte pjesë e fitimit të tre Kupave të FA, por nga ana tjetër, ai tregoi mjaft mungesë serioziteti dhe u trajtua ftohtë nga Topçinjtë.

Në verën e vitit 2020, ai u transferua në Turqi, ku luajti për Fenerbahçen për dy vjet. Më pas Ozil u transferua te Beshiktaş.

Kujtojmë se ai gjithashtu bëri 92 paraqitje për kombëtaren gjermane.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

TË FUNDIT

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...

“Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë”, Krasniqi: Kanë frikë se është si Ukraina

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi tha për emisionin “Review” në Euronews Albania, se e gjithë situate e krijuar në veri të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×