English

Kampionia e shahut: Munda një shahiste 40-vjeçare, nuk më foli pasi mbaroi ndeshja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kampionia e shahut, Kler Caku, rrëfen një histori interesante për një nga ndeshjet që ka luajtur jashtë Shqipërisë. Në “Real People” ajo zbuloi se është ndeshur shpesh me kundërshtarë të fortë më të mëdhenj se ajo në moshë dhe ka dalë fituese. Kler tregon për rastin kur mundi një shahiste të fortë 40 vjeçare, e cila në fund as nuk e përshëndeti. Mund të duket e çuditshme, por kampionia 14 vjeçare thotë se asnjë shahist nuk e ka mendjen te kundërshtari kur mbaron ndeshja.

- Advertisement -

“Zakonisht nuk flasim me kundërshtarët pas ndeshjes. Ndeshjet kur shkojnë shumë gjatë, thjesht duhet të ikësh direkt, mund të flasësh ditën tjetër për ndeshjen. Mund të jesh i mërzitur dhe thjesht ikën nga salla.

Dora jepet kur fillon loja ose kur dorëzohesh, por ajo iku direkt.  Nuk flet dot në sallë se janë të tjerët duke luajtur”, tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?