Kapet një ngarkesë kokaine në Portin e Tivarit, aksioni i policisë edhe në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një aksion të përbashkët të policisë malazeze dhe asaj shqiptare janë arrestuar sot disa persona.

Një sasi e madhe kokaine u sekuestrua në Portin e Tivarit. Kontrolle po kryhen dhe në territorin e Shqipërisë, në afërsi të Tiranës, në një magazinë në pronësi të një prej personave të arrestuar.

Sipas informacioneve të Vijesti, droga është zbuluar në korrik të këtij viti, pasi ngarkesa ka mbërritur në portin e Tivarit.

- Advertisement -

Inspektorët e Sektorit për luftën kundër krimit atëherë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Lartë të Shtetit dhe kolegë nga Shqipëria, vlerësuan se do ta mbanin nën vëzhgim ngarkesën derisa të vinte porositësi për ta marrë, gjë që ndodhi sot, shkruan Vijesti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i BE-së, hiqen automjetet e parkuara në zonën brenda perimetrit të sigurisë

Policia bashkiake ka nisur heqjen e automjeteve të parkuara, të cilat ndodhen pranë rrugës "Mustafa Matohiti", e cila ndodhet brenda perimetrit të sigurisë, për...

Gazetari shqiptar në Angli: Si shfrytëzohen fëmijët për shtëpitë e barit

Gazetari Martin Kiri, në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania theksoi fëmijët që shkojnë në Angli shfrytëzohen për të punuar...

Kurti takohet sot me Lajçakun në Prishtinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim këtë të martë me të dërguan special të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav...

TË FUNDIT

Samiti i BE-së, hiqen automjetet e parkuara në zonën brenda perimetrit të sigurisë

Policia bashkiake ka nisur heqjen e automjeteve të parkuara, të cilat ndodhen pranë rrugës "Mustafa Matohiti", e cila ndodhet brenda perimetrit të sigurisë, për...

Gazetari shqiptar në Angli: Si shfrytëzohen fëmijët për shtëpitë e barit

Gazetari Martin Kiri, në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania theksoi fëmijët që shkojnë në Angli shfrytëzohen për të punuar...

Kurti takohet sot me Lajçakun në Prishtinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim këtë të martë me të dërguan special të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav...

“Frika nga gjakmarrja”, avokati: Arsyet pse fëmijët kërkojnë azil në Angli

Avokati Naim Hasani ka treguar arsyet se përse fëmijët kërkojnë azil në Angli. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians" në Euronews Albania, ai...

Samiti i BE-së do të eklipsojë Ballkanin e Hapur, thotë gazetari Çipa

Gazetari Aleksandër Çipa thotë samiti i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që pritet të mbahet sot në Tiranë, do të eklipsojë procesin...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×