Karteli “Labëria” në jug, Artan Hoxha flet për mafien shqiptare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Artan Hoxha tha në “Now me Erla Mëhillin” se në Shqipëri ka krim të organizuar sepse nuk ka shtab, gjë që sipas tij ka anët pozitive dhe negative.

Hoxha tha se e keqja qëndron te fakti se krimi shqiptar nuk arrin dot të krijojë një mega strukturë të madhe, por dhe e suksesshme për ta.

“Nëse ti godet sot në Palermo një organizatë kriminale shqiptare nga jugu i Shqipërisë, pas një muaji aty do të vijë një grup tjetër që do të vijë nga veriu i Shqipërisë, nga një qytet tjetër sepse ne nuk kemi shtab, nuk kemi kokë, nuk kemi komision, ne kemi krim horizontal,” – sqaroi gazetari.

- Advertisement -

Ai shtoi se grupin Habilaj e kishte cilësuar si grupi “Labëria” për shkak se në atë zonë operonin dhe pavarësisht se cenonin sigurinë e vendit duke fikur radarët, përsëri nuk bëhej fjalë për grupin më të rrezikshëm që vepronte në jug të Shqipërisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

TË FUNDIT

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...

“Gzo n’Shkodër”/ Atmosfera e festave mbledh turistët nga e gjithë bota

Atmosfera e festave që ka përfshirë Shkodrën që nga 1 Dhjetori ka tërhequr përreth vehtes edhe turistë të huaj të cilët ndodhen në Shqipëri....


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×