English

“Kemi dhe familjeme dy nëna”/ Deklarata e aktivistes: Çfarë ju mungon fëmijëve sot

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivistja Esmeralda Hoxha, ka komentuar gjetjet e “Barometrit” për mendimin e qytetarëve për familje.

- Advertisement -

Hoxha e ftuar në emisionin “Barometri” në Euronews Albania, theksoi se është zgjedhje e prindërve se sa fëmijë duan të bëjnë.

Mes tjerash ajo shtoi se çfarë i duhet një fëmije për të qenë i lumtur.

“Është zgjedhje e një çifti. Mungojnë shumë shërbime, mungojnë shumë siguri. Një fëmijë për t’u rritur i lumtur, mjaftojnë që të kenë njerëz që e duan, i ofrojnë siguri, shkollim, ai është një fëmijë i lumtur. Një fëmijë i lumtur mund të jetë dhe nëse ka vetëm nënën apo babanë. Kemi familje dhe me dy nëna.  Duhet të gjejmë kohë për fëmijët”-tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?