English

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë.

- Advertisement -

Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, i cili ka thënë se amnistia ka kryesisht qëllime humanitare.

Ai tha se janë rreth 600 të dënuar që do të përfitojnë nga Amnistia, nëse ajo merr miratimin në Kuvend, kryesisht të mitur dhe gra.

“Sapo përfundoi mbledhja e Këshillit të Ministrave dhe u votua projektligji për dhënie amnistie. Ky projektligj do të depozitohet në Kuvendin e Shqipërisë, ku deputetët do të duhet të japin votën e tyre për vënien në funksion të kësaj amnistie.

Parimet e kësaj amnistie dihen, mbrojtja e interesit të të miturve, të cilët bashkë e gratë e dënuara janë përfituesit kryesorë, humanizmi etj. Nga kjo amnisti nëse miratohet në Kuvend, përfitojnë rreth 600 persona të dënuar”, u shpreh Manja.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×