Kikia tregon faktet: Takimet e Ramës me zyrtarin e FBI dhe paratë që mori në garazh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Menton Kikia tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ekzistojnë disa fakte të pakundërshtueshme lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të FBI të arrestuar në SHBA.

Sipas gazetarit, vizitat shumë të shpeshta brenda një kohe të shkutër në Tiranë nuk janë raportuar as nga ish-zyrtari dhe as nga kryeministri Edi Rama. Kikia zbuloi se ish-zyrtari i FBI i mori paratë nga biznesmeni shqiptaro-amerikan Agron Neza në një garazh në Nju Jork.

“Fakt është që zyrtari i FBI ndërsa ishte në detyrë ka vizituar brenda 4 muajsh të paktën 4 herë Shqipërinë. Këto udhëtime s’i ka deklaruar tek eprori i tij. Ka marrë 225 mijë dollarë, i ka marrë në një garazh, një parkim nëntokësor në Nju Jork nga një shqiptaro-amerikan që është Agron Neza. Fakt është që ka qenë në Tiranë dhe as ai dhe as qeveria shqiptare nuk ka bërë asnjë njoftim, çdo gjë ka qenë mister. Rama ka pranuar se e ka takuar dhe e ka shumë mik vetëm pasi historia doli në sipërfaqe”, tha Kikia.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro Gjykatës Speciale

Gjeneral Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

TË FUNDIT

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro Gjykatës Speciale

Gjeneral Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

“Basha të na bashkohet”, Duka: Çdo aksion opozitar është pozitiv

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se për të çdo aksion opozitar është pozitiv. Ai tha se...

Shefi siçilian i mafias Messina Denaro, në “komë të pakthyeshme”

Shefi sicilian i mafias, Matteo Messina Denaro, i arrestuar pas tri dekadash arratie, është në gjendje kome në spital dhe nuk mund të ushqehet...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×