Konfiskimi i ‘Eyes of Tirana’, Hajdari: Rama qesharak, sinjali për biznesmenët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri, Edi Rama deklaroi se 4,646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës, i kanë kaluar shtetit me kontratë noteriale.

Përmes një video-mesazhi në rrjetet sociale, Rama u shpreh se ky është vetëm akti i parë i marrjes për interes publik të pasurive në metra katrorë të paligjshme.

Pas kësaj deklarate ka reaguar dhe ish-deputetja Rudina Hajdari duke e cilësua, kreun e qeverisë si qesharak, ndërsa ka shtuar se kjo që po bën është vetëm show politik.

- Advertisement -

“Rama është qesharak, nuk besoj se ka njeri që i beson fjalët e Ramës dhe mënyrës se si ai bën propagandë nëpërmjet internetit apo dosjeve që mban në dorë, pasi të gjithë ato abuzime që kanë ndodhur , kanë ndodhur gjatë kohës  që ka qenë ai kryeministër.

Unë nuk e di se si ai del dh e merr guximin dhe del e thotë që ne do9 i japim fund kësaj, ndërkohë që kanë qenë ata që i kanë lënë këto persona të ndërtojnë  katet pa leje. Ky është një show politik që duhet të  shpërfillet”- theksoi Hajdari.

Sipas saj, Hajdari po u jep biznesmenëve sinjal që të japin para për buxhetin e shtetit, në mënyrë që të privatizojnë katet pa leje.

Ai po u jep sinjal këtyre biznesmenëve që të japin para më tepër buxhetit të shtetit për të privatizuar ato kate pa leje. Është një propagandë e shpifur që po bën Rama.

Sakaq, Hajdari deklaroi ndër të tjera: Ne kemi hapur negociatat me BE dhe me patjetër duhet që këto ndërtime të legalizohen. Në publik e sheh sikur po i shantazhon por po u  jep një mundësi atyre që të legalizojnë ndërtimet.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kompensimi i dyshimtë 1.2 mln euro, lirohet Arlind Gjokutaj

Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për ish-sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Fianacave Arlind Gjokutaj. Nga “Arrest në shtëpi”, për të është...

“Me Amerikën nuk ka lojëra”, Arifi: Ja ku gaboi Albin Kurti

Shqiprim Arifi, kreu i Partisë Alternativa për Ndryshim tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar në menaxhimin...

“Më lironi”- Apeli jep vendimin për Mazen, i përfshirë në vrasjen e 20-vjeçarit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Ensi Mazës për një masë më të lehtë sigurie për përfshirjen e tij në vrasjen...

TË FUNDIT

Kompensimi i dyshimtë 1.2 mln euro, lirohet Arlind Gjokutaj

Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për ish-sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Fianacave Arlind Gjokutaj. Nga “Arrest në shtëpi”, për të është...

“Me Amerikën nuk ka lojëra”, Arifi: Ja ku gaboi Albin Kurti

Shqiprim Arifi, kreu i Partisë Alternativa për Ndryshim tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar në menaxhimin...

“Më lironi”- Apeli jep vendimin për Mazen, i përfshirë në vrasjen e 20-vjeçarit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Ensi Mazës për një masë më të lehtë sigurie për përfshirjen e tij në vrasjen...

“Nuk e dorëzojmë republikën tonë te këta fashistë” – Kurti flet për situatën në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i pranishëm në forumin e Bratislavës tha se situata në Veri nuk është rrjedhojë e protestave të qytetarëve por...

Bratislavë, Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Kryeministri Edi Rama “kritikoi” vonesat e anëtarësimit në Bashkimin Europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor ndërsa mbante fjalën e tij në panelin e diskutimit...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×