English

Konfiskohen tre prona të Milan Radoiçiç në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Restoranti dhe banesa e Milan Radoiçiçit në veri të Kosovës janë sekuestruar. Agjencia e pasurive të sekuestruara konfiskoi dy prona të paluajtshme në Mitrovicën e Veriut dhe një në Zubin Potok.

- Advertisement -

“Ka pasur një urdhër gjykate për konfiskimin e tre pronave, vilës së Millan Radoiçiçit, restorantit Grey dhe një banese në katin e gjashtë mbi restorantin Grey””, thuhet në konfirmimin e bërë nga zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani, për mediat në Kosovë.

Vila gjendet buzë liqenit të Ujmanit në komunën e Zubin Potokut në veri të Kosovës, ndërsa restoranti dhe banesa gjenden në Mitrovicë të Veriut – ky komuna të banuara me shumicë serbe.

Këto tri prona të paluajtshme ishin sekuestruar fillimisht nga Prokuroria e Kosovës në shtatorin e vitit të kaluar.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?