KPA prish vendimin e shkallës së parë të vetingut, konfirmon në detyrë Islamajn

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fatri Islamaj, ish-kryetari i Gjykatës së Tiranës është konfirmuar në detyrë nga shkalla e dytë e vetingut.

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rrëzuar vendimin e shkallës së parë të vetingut, e cila e kishte shkarkuar në dhjetor të 2019.

Shkak për shkarkimin u bë pasuria dhe konkretisht një apartament në Tiranë.

- Advertisement -

Sipas KPK, Islamaj ishte trajtuar në mënyrë preferenciale nga një bankë dhe një kompani ndërtimi për të marrë kredinë për këtë banesë.

Gjithashtu, shkalla e parë gjeti problem edhe për një apartament tjetër në pronësi të babait të Islamajt, i cili nuk kishte burime të mjaftueshme për ta blerë.

Por të gjitha pretendimet janë hedhur poshtë nga KPA duke e konfirmuar në detyrë, Islamajn, i cili aktualisht ushtron detyrën e gjyqtarit në Apelin e Tiranës.  

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

TË FUNDIT

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×