Kremlini i përgjigjet zërave se Putin është i sëmurë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vladimir Putin nuk ka asnjë problem shëndetësor, tha ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov në përgjigje të zërave për sëmundjen e liderit rus, raporton Sky News.

“Presidenti Putin shfaqet çdo ditë në publik. Mund ta shihni në ekranet televizive, të lexoni fjalimet e tij, të dëgjoni fjalimet e tij”, i tha ministri i Jashtëm TV francez TF1.

“Unë nuk mendoj se ka ndonjë person të arsyeshëm që mund të shohë tek ky person shenja të ndonjë lloj sëmundjeje. Këtë e lë në ndërgjegjen e atyre që përhapin thashetheme të tilla, pavarësisht mundësive të përditshme për të siguruar se si duket kush në këtë botë”, shtoi Lavrov.

- Advertisement -

Spekulimet rreth shëndetit të Putinit kanë qarkulluar për disa vite, por janë intensifikuar që kur ai urdhëroi pushtimin e Ukrainës.

Në fillim të këtij muaji, revista New Lines raportoi se kishte marrë një regjistrim audio të një oligarku pranë Kremlinit, i cili e përshkroi presidentin rus si “shumë të sëmurë me kancer në gjak”, megjithëse lloji i kancerit të gjakut nuk ishte specifikuar.

Ai tha se një “memo top-sekret” u dërgua nga selia e FSB, agjencia ruse e sigurisë së brendshme, për të gjithë drejtorët e saj rajonalë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×