English

Kremlini: SHBA-të po përpiqen të krijojnë ndarje mes Rusisë dhe Kinës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova tha të enjten se SHBA-të po përpiqeshin të krijonin një ndarje midis Rusisë dhe Kinës, raporton Reuters.

- Advertisement -

Zakharova i bëri deklaratat gjatë një konferencë me gazetarët në Kremlin, teksa sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken nisi vizitën e tij në Kinë.

“Sa i përket përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara për të futur një pykë në marrëdhëniet midis Rusisë dhe Kinës, Shtetet e Bashkuara po flasin hapur për këtë,” tha ajo.

Ajo shtoi se marrëdhënia e Rusisë me Kinën – me të cilën nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi “pa kufij” më pak se tre javë para fillimit të luftës në Ukrainë – nuk ishte e drejtuar kundër asnjë vendi tjetër.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?