English

Krerët më të lartë të shtetit homazhe për Ditën e Çlirimit te varrezat e dëshmorëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme në varrezat e dëshmorëve në Tiranë, po mbahen homazhe nga krerët më të lartë të shtetit, për ditën e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat nazi-fashiste.

Në homazhe kanë marrë pjesë presidenti Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama, kryeparlamentarja Lindita Nikolla dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

29 nëntori është shpallur festë kombëtare që nga viti 1997, që pas ardhjes së të majtëve në pushtet.

- Advertisement -

Kjo pasi të dhjathtët nuk e njohin këtë ditë dhe e festojnë çlirimin e Shqipërisë në 28 nëntor, në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Kujtojmë se ditën e djeshme Shqipëria festoi 111 vjetorin e Pavarësisë nga Perandoria Osmane, nga e cila sundohej prej rreth 500 vitesh.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×