Kreshink Spahiu: Si i hapen dyert të pasurve në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur pro dhënies së pasaportave të arta, për shtetasit e huaj që duan të investojnë në Shqipëri.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania”, Spahiu tregoi sesi duhet t’u hapen dyert të pasurve në vendin tonë.

“Kjo bëhet në mënyrë të klasifikuar. E para, duhet ta bësh për vendet e BE-së. Do thoni ju, si ka mundësi paska njerëz nga BE-ja që duan të marrin pasaportën, po sikur 10 persona të jenë, le ta marrin.

- Advertisement -

E dyta, do e hapësh për ata që kanë të drejtën Shengen që të hyjnë, pra që ti nuk ke rrezik. Nëse liberalizohen vizat për Kosovën, automatikisht, Shqipëria duhet të liberalizojë dhënien e pasaportës, qoftë dhe pasaportës së artë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

TË FUNDIT

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×