English

Kryemadhi: PD e shitur, e ndryshoi votën pro vetingut brenda 1 ore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Monika Kryemadhi deklaroi votën e saj abstenuese për zgjatjen e mandatit të organeve të vetingut, ndërsa e cilësoi shqetësuese ndryshimin brenda orës të votës së deputetëve të PD.

- Advertisement -

Kryetarja e LSI, në një deklaratë për mediat tha se partia që ajo drejton ka marrë pjesë në komisionin e ligjeve dhe i ka bërë oponencë sa analizës së shtyrjes së organeve të vetingut.

PD, tha Kryemadhi, nuk mori pjesë në asnjë mbledhje, por e bojkotoi dhe ndryshimi i papritur i qëndrimit të kësaj partie nga kundra në pro është dyshues.

“Bëj thirrje të shkëputemi nga shitja e votës së qytetarëve për interesa personale. Nëse ka probleme me drejtësinë amerikanë, belge apo antimafien nuk mendoj se vota e deputetëve duhet të ndryshojë brenda 1 ore”, tha Kryemadhi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×