Kryemadhi: Unë e Meta do dilnim nga politika, sekretet që ai pa na ndërruan mendjen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Monika Kryemadhi zbuloi në emisionin Now në Euronews Albania se ajo dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti Ilir Meta kishin menduar të tërhiqeshin nga politika.

Ish-kryetarja e LSI tha se ishin disa sekrete që Meta nga pozicioni i presidentit kishte parë, ato që ua kishin kthyer mendjen.

“Meta nga pozicioni i presidentit ka parë shumë gjëra që shkojnë përtej dijenisë time, që janë sekrete dhe kanë të bëjnë me Shqipërinë. Kishim menduar të dilnin për t’ia lënë vendin një elite të re politike për të cilën shoqëria shqiptare nuk është ende gati. Një të riu i duhet të paktën 300 mijë euro të promovohet në politikë. Unë po të dua gjej 3 mijë njerëz me nga 100 euro dhe i gjej. Si mundet një grua  e re të përballet me një kandidat të Ramës që vjen me para droge, me armë dhe infrastrukturën policore. Ilir Meta ka parë që ka ky furnizim i krimit të organizuar vinte nga shitjet e onturazhit sekret të shtetit shqiptar”, tha Kryemdhi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

TË FUNDIT

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×