English

Kulla: Ju tregoj vendet që përkrahin Hamas, që janë aleatë të SHBA dhe NATO-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ilir Kulla ka komentuar luftën Izrael- Hamas dhe reagimet e ndërkombëtarëve.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, ai theksoi se të gjitha vendet që po përkrahin Hamas janë aleate të SHBA dhe të BE-së.

Mes këtyre vendeve ai përmedi, Katarin, Arabinë Saudite, Egjiptin, Jordaninë, Pakistanin.

“Të gjitha vendet që janë  përkrahëse të Hamas, janë njëherësh aleatë të SHBA dhe BE. Katari, që SHBA ka thënë se ka aleatin më të mirë, Arabia Saudite, Egjipti, Jordania, Pakistani, Iraku. Iraku ishte vendi i parë që përkrahu Hamas për sulmin që bëri me datë 7. Nga njëra anë kemi SHBA dhe BE që është rreshtuar hapur pro Izraelit, por nga ana tjetër kemi sanksionet e Evropës ndaj Rusisë të cilat e kanë çuar gjithë Evropën të kërkoj gaz te këto vendet tjera”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?