Kultivim droge në Fier, AMP ekzekuton urdhrin e Prokurorisë për 2 policë e 4 persona

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtoria Rajonale e AMP-së Fier-Berat ka ekzekutuar Urdhrin e Prokurorisë në Gjykatën e Shkallës së Parë Fier, për caktimin e masës së sigurisë “Arrest me burg”, për dy punonjës të policisë dhe katër persona të tjerë, në lidhje me kultivim të lëndëve narkotike.

Përmes një njoftimi, AMP bën të ditur se ekzekutimi i masave të sigurisë, u krye pasi më 20 qershor të këtij viti, janë gjetur dhe konstatuar të kultivuara një sasi bimësh narkotike në fshatin Mujalli.

Policët e arrestuar janë shtetasit, S. GJ., me funksion Specialist për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier dhe  R. N., me funksion Ndihmës Specialist (SPZ) në Komisariatin e Policisë Fier, pasi kanë shpërdoruar detyrën.

- Advertisement -

Ndërkohë, katër personat e tjerë të cilët kanë rënë në pranga janë shtetasit S. G., V.G, R.B, E.Q. Ky i fundit është shpallur në kërkim pasu nuk u gjet në banesë.

Të katër shtetasit, akuzohen për kryerjen e veprës penale të “Kultivimit të bimëve narkotike”.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Prençi: Vazhdoj garën, nuk jam tërhequr në asnjë moment

Shemsi Prençi është shprehur se nuk është tërhequr nga gara, duke shtuar se do  të jetë një kontributor i PD gjithmonë. Këtë e tha i...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

TË FUNDIT

Prençi: Vazhdoj garën, nuk jam tërhequr në asnjë moment

Shemsi Prençi është shprehur se nuk është tërhequr nga gara, duke shtuar se do  të jetë një kontributor i PD gjithmonë. Këtë e tha i...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×