Në kërkim për kokainën në Fier, dyshime se dy kolumbianët janë larguar nga Shqipëria

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy kolumbianët e dyshuar që do bënin përpunimin kimik të plehut ku gjendej dhe kokaina në Frakull të Fierit, ende nuk janë arrestuar, megjithëse janë kontrolluar disa zona.

Euronews Albania mëson se ata kanë hyrë në Shqipëri ilegalisht dhe nuk përjashtohet mundësia të jenë larguar sërish nga andej.

Në cilësinë e financuesit të porosisë së drogës janë vënë në pranga dy persona, mes tyre shtetasi N.Gj me banim në Tiranë.

- Advertisement -

I ndaluari tjetër, shtetasi K.K i cili u arrestua të mërkurën për armëmbajtje, kishte marrë përsiper të gjente tregun për shitjen e drogës.

Gjate dites se sotme, pritet një konferencë për shtyp e autoriteteve lidhur me operacionin e shtrirë në Mal të Zi dhe Shqipëri nën koordinimin e DEA-s.

Lënda narkotike përpunohej në Frakull të Fierit dhe laboratori u gjet në banesën e ish-kryeplakut të fshatit, Viktor Çervanaku. Krahas kontrolleve në Fier, janë ushtruar kontrolle edhe në Tiranë dhe Kolonjë.

Deri më tani janë arrestuar 15 persona, 4 prej të cilëve në Tiranë, si rezultat i përgjimeve dhe vëzhgimeve të policisë.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

TË FUNDIT

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×