Kush do jetë presidenti i Malit të Zi? Gazetari tregon se çfarë thonë sondazhet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi të cilat do të mbahen më 2 prill konkurrojnë dy kandidatë me profil të ndryshëm politik, njëri me përvojë politike 34 vjeçare, ndërsa tjetri nga një parti jo parlamentare

Bekim Coba gazetar nga Mali i Zi tha në një intervistë për Euronews Albania se sondazhe zyrtare në Mal të Zi nuk ka pasur, ndërsa sondazhet në rrjetet sociale kanë qenë propagandë.

Ai tregoi se një sondazh para zgjedhjeve presidenciale e nxori Milo Gjukanoviç në një rënie të lehtë gjë që tregonte për një garë të fortë mes dy kandidatëve.

- Advertisement -

“Qëndrimi i shqiptarëve në këto zgjedhje nuk është unik, disa përkrahin Gjukanoviç, ndërsa shumica kanë vendosur të qëndrojnë neutralë. Kjo pasi Gjukanoviç i ka neglizhuar interesat dhe kontributin e shqiptarëve, raundi i parë tregon se nuk ka një vullnet për të përkrahur njëri apo tjetrin. Diferencën do ta bëjnë votuesit e kandidatëve të tjetër për të dalë nëse do të dalin për të mbështetur kandidatin që  kanë thënë liderët e partive”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga shinat dhe u...

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

TË FUNDIT

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga shinat dhe u...

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

“Ankohej e vajtonte”, Osmani flet pas takimit me Vuçiç: Nuk ishte takim negociues

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit me Aleksandër Vuçiç në praninë e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit Olaf Scholz, në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×