Kush do të fitonte zgjedhjet në Durrës nëse do të mbaheshin sot?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

41% e votuesve durrsakë zgjedhin socialisten Emiriana Sako në krye të bashkisë, nëse zgjedhjet e 6 marsit do të mbaheshin sot.

Në garën Brenda partisë Demokratike, kandidati i Shtëpisë së Lirisë do të merrte më shumë vota. 24,9% janë shprehur se do të zgjidhnin Ardian Mukën, kandidatin e mbështetur nga Sali Berisha. Në favour të kandidatit të Partisë Demokratike, Luan Hoti, janë përgjigjur 11,6% e qytetarëve të Durrësit.

Barometri i Euronews Albania pyeti qytetarët me të drejtë vote në Durrës për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit dhe kandidatët për bashkinë e tyre.

- Advertisement -

Numri i të pavendosurve për bashkinë e Durrësit është 10,9% ndërsa 10% janë përgjigjur që nuk do të votojnë në zgjedhjet e 6 marsit.

Kur analizohen vetëm votuesit e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit 2021, më shumë se gjysma e durrsakëve, 55% mbështesin kandidatin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Ardian Muka.

30% e tyre zgjedhin kandidatin e Partisë Demokratike për kryetar bashkie, Luan Hoti, nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot.

Rezultatet janë të anketës së Barometrit në Euronews Albania, kryer nga MRB dhe Data Centrum në bashkinë Durrës, në datat 9-12 shkurt me 1000 intervista ballë për ballë në familje.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

TË FUNDIT

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×