English

Kush është biznesmeni Pashuk Gjinaj që SPAK i sekuestroi pasuritë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

SPAK i ka sekuestruar pasuritë 56-vjeçarit Pashuk Gjinaj, i cili është dënuar me 8 vjet e 9 muaj burg në Spanjë për trafik droge.

- Advertisement -

Kush është Pashuk Gjini?

Anton Gjinaj, njihet dhe si Pashuk Gjinaj është biznesmen ndërtimi në Shqipëri.

Ai është administrator i firmës “Alesio 2014”, e cila ushtron aktivitetin e saj kryesisht në Tiranë dhe ka arritur të marrë edhe tenderë publikë.

Gjinaj rezulton i dënuar në Spanjë për trafik drogë si pjesë e nje grupi kriminal që trafikoi 50 kilogramë heroinë në vitin 2006.

Në vitin 2021, ai u arrestua në Mal të Zi me urdhër të Interpol Madritit.

Ndërsa SPAK pas kësaj nisi një hetim pasuror mbi aktivitetin e Gjinajt në Shqipëri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×