Kush është një nga autorët e plagosjes në Pogradec dhe si nisi përplasja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy autorët e plagosjes së Joan Muçllarit në Pogradec, dyshohet se janë Firdeus Berberi dhe Greisi Maxhari.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar dhe Gjovalin Loka, drejtor i drejtorisë së Policisë Korçë.

Sipas policisë, ngjarja ka ardhur pas një konflikti të çastit rreth orës 16:00.

- Advertisement -

I riu Muçllari mësohet se ka marrë një plumb në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Incidenti ka ndodhur pranë lagjes ‘Voloreka’.

Nga ana e Policisë janë ngritur pika kontrolli dhe po punohet për kapjen e tyre dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Ngjarja dyshohet se lidhet me një konflikt të vjetër mes të plagosurit dha dy autorëve.

Në gusht 2020, në hotel ‘Voloreka’ në Pogradec, u qëllua makinat e parkuara në hotel dhe po ashtu edhe në drejtim të dhomës së djalit të pronarit të hotelit, Jetmir Muçllari.

Gjithashtu, Muçllarit i kanë djegur një makinë BMË X6 po në të njëjtin vit.

Mes të arrestuarve ishte dhe Ilir Berberi, person me rrezikshmëri të lartë shoqërore dhe një emër i njohur për policinë.

Ai ka qenë i dënuar për gjobë vënie, vjedhje dhe armëmbajtje pa leje. Në Pogradec njihet si “Lili i Rrushkës”, ndërsa është hetuar edhe për disa ngjarje të rënda kriminale si për vrasjen e shefit të komisariatit në Pogradec, Argon Gjyrezi.

LEXONI GJITHASHTU:

  • Plagosje me armë zjarri në Pogradec

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

TË FUNDIT

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...

“Djathin do e hanë politikanët, hirrën do pini ju”, Fermerja: Bulemti, produkt luksi

Fermerja Rigerta Loku tha se produktet e qumështit janë shtrenjtuar aq shumë sa tashmë mund të konsiderohen produkte luksi. Në një intervistë për Euornews Albania...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×