English

Kush është organizatori i vrasjes së Nikulajt, lidhja me familjan Lestakaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vrasja e Ardian Nikulajt të mërkurën, në Shëngjin është zbardhur. Për këtë çështje janë lëshuar 6 urdhër arreste.

- Advertisement -

Një nga personat në kërkim është Edmond Haxhia, me shtetësi shqiptare dhe britanike. Ky i fundit është djali i dajës së Elton dhe Klodian Lestakaj, të cilët 7-vite më parë akuzonin Ardian Nikulaj dhe Arben Nikulajn për vrasjen e dy familjarëve të tyre.

Pavarësisht kësaj ata deklaruan më herët në një intervistë për Euronews Albania se nuk kanë asnjë lidhje me vrasjen e biznesmenit.

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, tha në deklaratën për mediat se motivet e ngjarjes lidhjen me gjakmarrjen dhe se po punohet me partnerët për arrestimin e personave të përfshirë.

Mes personave në kërkim, përveç Haxhias, janë një person me shtetësi portugeze, i dyshuar kryesor si vrasësi i Nukulajt dhe 4 shtetas britanik, mes tyre një vajzë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×