Laboratori në Fier, Zhabina: U arrestua dhe djali i Çervanakut bashkë me të fejuarën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Xhevahir Zhabina, ka dhënë detaje në lidhje me operacionin e zhvilluar në Mal të Zi dhe Shqipëri nën koordinimin e DEA-s.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai u shpreh se përveç ish-kryetarit të Komunës Frakull Viktor Çervanaku, Zhabina bën me dije se është arrestuar dhe i biri me të fejuarën.

Ndërkohë dy kolumbianë janë shpallur në kërkim. Zhabina theksoi se nuk ka informacion nëse kishte nisur ndarja e lëndës narkotike nga plehu kimik më te cilin ishte përzier.

- Advertisement -

“Një nga personat e arrestuar është ish-kryetari i komunës Frakull, i biri i tij dhe e fejuara e tij. Sipas informacioneve janë dhe dy kolumbianë të shpallur në kërkim. Nuk e kam informacionin nëse kishte nisur ndarja e lëndës narkotike nga plehu kimik”- u shpreh ai.

Gjatë ditës së sotme, pritet një konferencë për shtyp e autoriteteve lidhur me operacionin e shtrirë në Mal të Zi dhe Shqipëri nën koordinimin e DEA-s.

Lënda narkotike përpunohej në Frakull të Fierit dhe laboratori u gjet në banesën Çervanakut. Krahas kontrolleve në Fier, janë ushtruar kontrolle edhe në Tiranë dhe Kolonjë.

Deri më tani janë arrestuar 15 persona, 4 prej të cilëve në Tiranë, si rezultat i përgjimeve dhe vëzhgimeve të policisë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

TË FUNDIT

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×