English

“Lana-Tirana-Para-Pas-Albania”, çelet ekspozita fotografike nga Roland Tasho

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fotografi dhe fotoreporteri Roland Tasho çeli një ekspozitë fotografike në Galerinë e Artit, njw ekspozitë e cila si një guidë në tre periudha te ndryshme në Tiranë na mundëson të kthehemi pas në kohë.

- Advertisement -

Lana, Piramida, Pazari i Ri trasformimi i tyre në kohë, bashkë me një përzgjedhje nga arkivi i rrallë i Rolandit, me foto para dhe pas periudhës së tranzicionit, janë në fokus të kësaj ekspozite fotografike të organizuar nga Galeria e Arteve Tiranë.

Ai nuk është thjesht fotograf që prej 40 vitesh fikson disa çaste, por fotografia është vetë jeta e tij. Artisti njihet gjithashtu për arkivin e tij të pasur me fotografi sidomos gjatë protestave të dhjetorit të vitit 90 dhe nga ndryshimet politiko-sociale të Shqipërisë në vazhdim.

Ekspozita e fotografit të njohur do të qëndrojë e hapur deri me 7 prill.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?