Lavrov: Të hapur në bisedime me Perëndimin për luftën në Ukrainë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka deklaruar së fundmi se Moska është e hapur për bisedime me Perëndimin për luftën në Ukrainë, por shtoi se deri më tani nuk ka pranuar ndonjë propozim serioz për negociata.

Në një intervistë për televizionin shtetëror rus, Lavrov tha: “Ne nuk kemi pranuar asnjë ofertë serioze për komunikim”.

Ai tha po ashtu se Rusia nuk do të refuzojë ndonjë takim midis presidentit rus, Vladimir Putin, dhe presidentit amerikan, Joe Biden, gjatë takimit të ri të G20-s. Kryediplomati rus tha se nëse ka ndonjë propozim për takimin Putin-Biden, Moska do ta shqyrtojë.

- Advertisement -

“Ne vazhdimisht kemi thënë se ne nuk refuzojmë asnjëherë takime. Nëse ka ndonjë propozim, ne do ta shqyrtojmë”, u shpreh më tej Lavrov.

Së fundmi janë rritur tensionet mes Moskës dhe Kievit. Shpërthimi që ndodhi në urën që lidh Rusinë dhe Krimenë, bëri që Moska të lëshonte raketa drejt Kievit.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

KAS ka rrëzuar kërkesën e koalicionit Bashkë Fitojmë për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë e burgut të Rrogozhinës që shpalli...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

TË FUNDIT

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

KAS ka rrëzuar kërkesën e koalicionit Bashkë Fitojmë për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë e burgut të Rrogozhinës që shpalli...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...

Eksperti zbardh planet e Vuçiç për veriun e Kosovës

Analisti Drizan Shala, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, duke thënë se 700 pjesëtarët e NATO-së dhe të KFOR...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×