‘Lear Kurti nuk duhej çuar në komisariat’, Prençi tregon ku gabuan efektivët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ahmet Prençi, komisioner pranë Avokatit të Popullit, njëkohësisht ish-zyrtar i Policisë së Shtetit e cilësoi një ngjarje të rëndë vdekjen e 34-vjeçarit Lear Kurti pasi u shoqërua nga policia.

Në një intervistë për Euronews Albania, Prençi i cili ka mbajtur edhe postin e drejtorit  të përgjithshëm të Policisë së Shtetit tha se Avokati i Popullit ka ngritur një grup pune lidhur me ngjarjen me qëllim për të bërë një hetim administrativ të plotë për të arritur në një përfundim.

Sipas Prençit është ende herët për të dalë në konkluzione, por nga çfarë ka konstatuar deri tani veprimet e efektivëve që shoqëruan 34-vjeçarin kanë vend për t’u kritikuar.

- Advertisement -

“Policia e shtetit në ligjin e saj e ka të përcaktuar qartë kur shoqërohet dikush. Me materialet që disponoj deri tani nuk gjej me vend arsyet për ta shoqëruar në komisariat. Ai është kapur në Laprakë, shumë pranë spitalit ushtarak. Më e udhës do ishte ta kishin çuar në spital”, tha Prençi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mjekja estetiste Çaushaj: Edhe burrat duan botoks, po vijnë në çift madje

Luada Çaushaj, estetiste është shprehur se përveç grave, botoks bëjnë dhe burrat. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, tha se çiftet...

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

TË FUNDIT

Mjekja estetiste Çaushaj: Edhe burrat duan botoks, po vijnë në çift madje

Luada Çaushaj, estetiste është shprehur se përveç grave, botoks bëjnë dhe burrat. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, tha se çiftet...

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×