Lelo: 9 vite që merrem me kickbox, u fiksova nga filmat me arte marciale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilda Lelo kampione bote në kickbox, është shprehur se që prej 9 vitesh merret me këtë sport.

Në një lidhje të drejtëpërdrejt për emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, ajo tha se  pasioni për këtë sport lindi nga filmat.

Lelo është vlerësuar edhe nga kryeministri Edi Rama për punën bërë.

- Advertisement -

“Ishte një vlerësim i veçantë, nuk ishte vetëm për ua po për 10 personazhe të qytetit të Vlorës në fusha të ndryshme, ku një ndër ta isha dhe unë.  Është kënaqësi kur vlerësohesh për punën që bën. Rama më tha që të vazhdojmë me punën.

Nisa ta ushtrojë nga aktiviteti fizik dhe pak nga pak nisa ta ushtrojnë më tepër dhe ja ku jam sot. Isha 20 vjeç kur e nisa këtë sport. Në atë kohë kickboks nuk ishte shumë i përhapur si sport, thjesht kisha idenë e arteve marciale nga filmat dhe më integroi si sport për ta provuar”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...

TË FUNDIT

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×