Lëvizjet në merkato| Bajern huazon Cancelon, Arsenal ‘rrëmben’ mesfushorin e Chelsea

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zhoao Kanselo është lojtari më i ri i Bajernit të Mynihut. 28-vjeçari do të jetë në dispozicion të trajneri Nagelsman deri në fund të sezonit aktual, teksa kontrata përfshin vetëm huazimin.

Gjithsesi, bavarezët kanë të drejtën të blejnë portugezin në merkaton verore, ndërsa sitizens kërkojnë plot 70 mln euro. Rikthimi i tik në skuadrën e Pep Guardiolës është i pamundur, për shkak të marrëdhënies mes dy palëve.

Në ditën e fundit të merkatos së janarit ka pasur edhe të tjera zhvillime, njëri prej tyre është kalimi i bujshëm i Zhorzhinjo nga Chelsea tek rivalët e përjetshëm të Arsenalit.

- Advertisement -

Mesfushori nuk po gjen shumë hapësira tek blutë të cilët vijojnë përforcimet dita ditës, kështu që është i gatshëm për aventurën tek Arsenali. Nga kjo lëvizje Chelsea përfiton plot 12 mln euro.

Gjendja jo e mirë e të cilën po kalon Milan, ka bërë që dhe kuqezinjtë të hyjnë në merkato, ndërsa mbetet vetëm pak orë kohë. Tentativat e fundit të milanezëve lidhen me portierin Sportielo dhe mesfushorin e Romës, Zaniolo.

Të dy lojtarët kërkojnë një eksperiencë të re, ndërsa mesfushori roman është i pakënaqur me trajneri Murinjo. Gjërat duket se vështirësohen më tepër për shkak se merkato është drejt orëve të fundit të saj, ndërsa nuk përjashtohet ndonjë surprizë.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

TË FUNDIT

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×