Malta mposht Shqipërinë, nis turneu evropian i verës në basketboll për femra

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka nisur turneu europian i verës në basketbollin për femra në qytetin e Korçës, ku marrin pjesë Shqipëria, Malta, Andorra e Qipro.

Ndeshja e parë e kombëtares kuq e zi U16 ishte ndaj vajzave të Maltës, të cilat dukshëm dominuan dhe fituan ndeshjen.

Për trajnerin e maltezeve kjo ishte një fitore e pritur edhe pse vlerësoi ekipin shqiptar.

- Advertisement -

“E fituam ndeshjen e parë sepse askush nuk njeh skuadrat kundërshtare, ne bëmë goxha mirë edhe pse Shqipëria është një skuadër e fortë, urojmë të vazhdojmë kështu. Fuqia është fryma e grupit, 5 luajnë e 7 të tjera janë gati të luajnë,” tha Sandro Farrugia.

Trajneri i vajzave shqiptare ia faturon emocioneve gabimet e bëra gjatë ndeshjes. Sektori me problematik rezultoi  sulmi.

” Ndeshja e sotme ishte me shumë emocione për vajzat. E filluan goxha të emocionuara dhe filluan me gabime. Këto na kushtuan lojën, u munduam ta ndryshonim mbrojtjen, sulmi ishte pjesën e dytë që nuk ecën. Gabime të ndryshme në sulm, organizatoret nuk e udhëheqen lojën. Shpresoj që nesër mos bëjmë një lojë si kjo e sotmja,” tha Aleksandër Temo.

Demo vlerëson aktivitetin e zhvilluar në Korçë që bën bashkë disa ekipe basketbolli dhe thyen kufijtë.

“Kjo është një event mjaft i rëndësishëm për Shqipërinë e këto vajza. Sidomos që organizohet këtu. Është përvojë e jashtëzakonshme. Kanë vetëm 10 ndeshje si U16. E vlerësoj që u bë këtu dhe uroj që vazhdimësia të jetë ne favorin tonë,” – u shpreh ai.

Turneu do të zgjasë disa ditë, deri në shpalljen e ekipit fitues.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

TË FUNDIT

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×