English

Martina Pajollari akuzon policinë për presion

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Korçës ka lënë në qeli Martina Pajollarin, e cila dyshohet të jetë bashkëpunëtore në vrasjen e Martin Çeços së bashku me tre të arrestuarit e tjerë.

- Advertisement -

Ajo mohoi të kishte lidhje me ngjarjen, ndërsa akuzoi policinë se e ka vënë në presion kur ka dhënë deklaratën para grupit të hetimit.

Avokati i dy të akuzuarve Valter dhe Edlir Mollaj, i pyetur nga Euronews Albania se a ka diçka të diktuar në deklaratat e dhëna deri më tani, është shprehur se ka dyshime se deklarata e Martina Pajollarit dhe Bleti Angjos janë të influencuara, pasi të dy kanë dhënë deklarata të ndryshme, dy herë të cilat ecin në një vijë, çka në gjykimin e tij si avokat do të thotë influencim.

Avokati tregon se ka qenë kërkesa e tij për sigurimin e provës, sepse kishte dyshime se Martina Pajollari mund të largohej nga vendi, e ne këtë formë gjykata ka vendosur arrestimin e 18-vjeçares.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?