English

Mbi 20% e shqiptarëve s’kanë bërë kurrë pushime

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

20.55% e shqiptarëve që nuk kanë bërë pushime këtë vit nuk kanë bërë asnjëherë pushime.

- Advertisement -

Situata për qytetarët është përkeqësuar më shumë vitet e fundit, pasi 37.75% e të anketuarve kanë 2-5 vite që nuk kanë bërë pushime.

17.05% e të pyeturve kanë një vit që nuk bëjnë pushime.

Ndërkohë që një shifër relativisht të lartë, 16.32% zënë edhe ata që kanë 6-10 vite që nuk bëjnë pushime. Ndërsa 7.87% e tyre kanë më shumë se 10 vjet që nuk pushojnë.

Gjetjet janë të Barometrit në Euronews Albania, realizuar gjatë periudhën 9-21 shtator 2022, kryer nga MRB dhe Data Centrum, në nivel kombëtar me 1000 intervista ballë për ballë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?