“Mbi 30 mijë euro kostoja e një shtëpie bari”, Softa: Jo çdo njeri mund të kultivojë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i sigurisë Fatjon Softa tha se kostoja e një shtëpie bari është e konsiderueshme, pasi bima narkotike në ambient të mbyllur kërkon kushte specifike për t’u kultivuar.

Duke komentuar zbulimin më të fundit të një shtëpie bari në Shijak ku u gjet dhe një arsenal armësh, Softa u shpreh se këto të fundit do të jenë pjesë e hetimit pasi mund të jenë përdorur në ngjarje të tjera kriminale.

“Këto investime janë të mëdha, janë aspiratorët, llambat që shkojnë mbi 30 mijë euro. E dyta është gjetja e armatimit që do të jenë pjesë e hetimit, pasi gjurmët e gjetura në këto armë apo në jelekët antiplumb mund të krahasohen me gjurmët e gjetura në ngjarje të tjera dhe mund të hedhin dritë në ngjarje të tjera kriminale. Duhet të merremi me rrënjët e krimit, sepse nuk është zgjidhje vetëm kapja  e këtyre rasteve, por aktiviteti kriminal; cilat janë grupet me të cilat bashkëpunonin dhe ku do ta çonin lëndën narkotike”, tha Softa.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×