“Mbreti i Tik Tok” dhe i vëllai mbeten në burg, nisin hetimet për pastrim parash

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata në Rumani ka vendosur që vëllezërit influencues Andrew dhe Tristan Tate, do të qëndrojnë në paraburgim për të katërtin muaj me radhë.

Vëllezërit të cilët u bënë të famshëm për shkak të qëndrimeve kontraverse në rrjete sociale po hetohen nën dyshimet për grup të strukturuar kriminal, trafik të qënieve njerëzore dhe prostitucion.

Përpara organeve ligjzbatuese në Rumani, ata kanë mohuar çdo akuzë dhe pretendojnë se janë të pafajshëm.

- Advertisement -

Avokatët e vëllezërve Tate kanë thënë se ata të dy do të jenë në mbajtje deri në fund të prillit.

Nën ligjin rumun, burrat mund të qëndrojnë në mbajtje deri në gjashtë muaj.

Lajmi për qëndrimin e tyre në burg e bëri me dije avokati i dy vëllezërve. Sipas ligjit rumun, personat e dyshuar për vepra kriminale mund të mbahen deri në 6 muaj në paraburgim.

Avokatët mbrojtës e cilësuan vendimin për shtyrjen e paraburgimit të paligjshëm, pasi organi i akuzës nuk ka paraqitur prova të reja në seancën e së mërkurës.

Përveç dëshmive të disa grave, policia ka mbledhur të dhëna edhe nga disa biseda të incizuara, para dhe pas arrestimit të vëllezërve, kanë thënë disa burime të afërta me rastin.

Hetimet tani janë zgjeruar për të kuptuar nëse potencialisht janë kryer edhe aktivitete për pastrim parash.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×