English

Mbyllet Panairi i Librit Shkencor. Krasniqi dhe Sahiti, vepra më e mirë studimore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka ulur siparin panairi mbarëkombëtare i librit akademik dhe shkencor. Në këtë edicion të tretë fokusi u vendos te figura e hulumtuesit dhe jo më kot 2 studiuesit nga kosova Fejzulla Krasniqi dhe Naser Sahiti morën çmimin si vepra më e mirë studimore.

- Advertisement -

Mehmet Kraja, kreu i Akademisë së Shkencave dhe Arteve në Kosovë vlerëson panairin e librit si përbashkues.

Alda Bardhyli nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit, ndërsa tregoi ku është sot libri shkencor, bëri edhe një rezyme të asaj ç’ka iu ofrua lexuesit në këto tre ditë.

3 ditët e panairit ekspozuan për publikun e gjerë veprat më të mira studimore nga akademikët shqiptarë të dy kahjeve dhe botime të reja të universiteteve apo autorëve. Ndërkohë vitin që pason panairi kalon në Prishtinë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×