English

Mbyllet protesta te kryeministria, turma i drejtohet Bashkisë së Tiranës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas gati dy orëve, është mbyllur protesta e opozitës përballë kryeministrisë, ndërsa turma e protestuesve mësohet të jetë drejtuar për nga Bashkia e Tiranës ku do të vijojnë protestën.

- Advertisement -

Protesta te Kryeministria ishte në përgjithësi e qetë, megjithatë nuk kanë munguar edhe rastet kur militantët e PD kanë hedhur molotov para kryeministrisë.

Molotovët u hodhën teksa kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha po mbante fjalimin me anë të një video-lidhje me “Zoom” për mbështetësit.

Protesta u thirr nga opozita me moton kundër korrupsionit, keqqeverisjes dhe situatës ekonomike. Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në fjalën e tij akuzoi qeverinë si fajtoren e braktisjes së vendit nga ana e shqiptarëve.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?