English

Me 333 vota unanime nga delegatët, Lumir Abdixhiku rizgjidhet kryetar i LDK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lumir Abdixhiku është rizgjedhur kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

- Advertisement -

Sipas mediave të Kosovës, në Kuvendin e 10-të Zgjedhor, Abdixhiku siguroi drejtimin e patisë më të vjetër në vend edhe për katër vite të tjera.

Po ashtu mësohet se 333 delegatët e LDK-së të cilët ishin prezentë, votuan unanimisht që Abixhiku ta drejtojë edhe më tutje këtë parti. S’pati asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim.

Kujtojmë se ai ishte kandidati i vetëm për kryetar të LDK-së në këto zgjedhje të brendshme.

LDK ndodhet momentalisht në opozitë, së bashku me PDK, AAK dhe disa parti të tjera më të vogla.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×