“Më duan demokratët”, Kapllanaj shpjegon vendimin për të kandiduar në zgjedhje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Agron Kapllanaj i cili është kandidati i parë i dalë nga grupi i Enkelejd Alibeajt për zgjedhjet e 14 majit, në një intervistë për Euronews Albania, tha se ky vendim ishte detyrim ndaj qytetarëve të Mallakastrës.

Ai shtoi se nëse do të ishin të bashkuar demokratët dhe do kishin vendosur që të mos kandidonte për Bashkinë e Mallakastrës, do të pranonte.

“Berisha ka shpallur primaret dhe shumë mirë ka bërë që i ka shpallur. Ai ka betejën e vet dhe sigurisht që do i shkojë deri në fund dhe uroj që të mos i shkojë, por megjithatë është e drejtë e  tij.

- Advertisement -

Nëse do ishim të bashkuar dhe demokratët do të vendosnin me votim apo me një sondazh  të mos isha unë kandidat Bashkie në Bashkinë Mallakastër absolutisht unë do të pranoja dhe do isha në mbështetje të kandidatit të PD, kushdo që do ishte ai. Janë qytetarët e Mallakastrës që më kanë kërkuar të garoj. Nuk është ambicie personale, është detyrim që kam ndaj qytetarëve. Më 14 maj kandidatura ime do të jetë fituese”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Zv.kryetarja e Kuvendit: Ja arsyeja pse Rama nuk ishte në seancë për interpelancë

"Interpelanca ishte urgjente dhe për këtë shkak, sipas rregullores je i detyruar që ta vendosësh si pikë të parë në rendin e ditës. Deputetët...

TË FUNDIT

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Zv.kryetarja e Kuvendit: Ja arsyeja pse Rama nuk ishte në seancë për interpelancë

"Interpelanca ishte urgjente dhe për këtë shkak, sipas rregullores je i detyruar që ta vendosësh si pikë të parë në rendin e ditës. Deputetët...

Aksident i frikshëm në Durrës, përplasen 3 automjete

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Durrës, në afërsi të kodrës së Rrashbullit. Të përfshira janë 3 automjete, njëra prej...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×