Zbulohet laboratori i përpunimit të drogës në Fier, disa të ndaluar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Frakull të Fierit është zbuluar një laborator i përpunimit të drogës.

Sipas informacioneve, në operacionin e drejtuar nga SPAK janë ndaluar disa persona, por ende nuk dihet numri i saktë.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se bëhet fjalë për 400 kilogramë pleh kimik e përzier me kokainë.

- Advertisement -

Dyshohet se lënda vinte me sasi të mëdha nga Kolumbia dhe përpunohej në Fier.

Ndërkohë forca të shumta policie ndodhen në zonë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Varësitë që shkatërrojnë jetën, llojet nga të cilat rrezikojmë të prekemi

Ekzistojnë disa lloje varësish, por ato më tipiket janë të lidhura me: alkool, lëndë narkotike, duhan dhe seks. Këto varësi duket se janë të pranishme...

Mesazhi i presidentit Begaj për Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut

Sot është Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut. Në një reagim në rrjetet sociale, Presidenti Bajram Begaj shprehet se janë dashur shumë përpjekje e...

Opozitari rus dënohet me 8.4 vite burg, pasi kritikoi luftën e Kremlinit në Ukrainë

Një figurë e lartë e opozitës ruse është dënuar me tetë vjet e gjysmë burg, pasi kritikoi luftën e Kremlinit në Ukrainë. Ilya Yashin u...

TË FUNDIT

Varësitë që shkatërrojnë jetën, llojet nga të cilat rrezikojmë të prekemi

Ekzistojnë disa lloje varësish, por ato më tipiket janë të lidhura me: alkool, lëndë narkotike, duhan dhe seks. Këto varësi duket se janë të pranishme...

Mesazhi i presidentit Begaj për Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut

Sot është Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut. Në një reagim në rrjetet sociale, Presidenti Bajram Begaj shprehet se janë dashur shumë përpjekje e...

Opozitari rus dënohet me 8.4 vite burg, pasi kritikoi luftën e Kremlinit në Ukrainë

Një figurë e lartë e opozitës ruse është dënuar me tetë vjet e gjysmë burg, pasi kritikoi luftën e Kremlinit në Ukrainë. Ilya Yashin u...

SHBA akuza Iranit: Mbështetësi kryesor ushtarak i Rusisë

Marrëdhëniet e Rusisë dhe Iranit janë forcuar në një partneritet të plotë të mbrojtjes, kanë thënë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton BBC.  Rusia po...

Ndërron jetë gazetari amerikan gjatë ndeshjes Holandë-Argjentinë në Katar

Grant Wahl, një nga gazetarët më të njohur të futbollit amerikan për më shumë se 20 vjet dhe një shkrimtar i vjetër humbi jetën...Sondazh

A mendoni se sulmi ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha ishte i planifikuar?
×