English

“Më ke shpëtuar jetën”, gjyqtarja tregon pse prokurori i kërkoi falje pas kërcënimit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjyqtarja e Tiranës Arnisa Këlliçi tregoi në emisionin Review në Euronews Abania se si u kërcënua nga prokurori i Tiranës Adriano Dyrmishi.

- Advertisement -

Ajo tha se pasi kancelari i gjykatës e kishte vënë në dijeni për kërcënimin me telefon të prokurorit në drejtim të saj i ka kërkuar ti shikojë në zyrë për tu sqaruar bisedë me të cilin edhe e ka regjistruar.

E pyetur lidhur me frazën që dëgjohet të thotë prokurori Dyrmishi  se ajo i ka shpëtuar jetën ndaj ai nuk kishte si ta kërcënonte ajo e ka mohuar t’i ketë bërë ndonjë nder këtij prokurori.

“Nuk i kam shpëtuar asnjë jetë prokurorit ndryshe nuk do më kishte kërcënuar. Nuk e kam idenë për çfarë po flet, ndoshta e ka nga ankthi apo gjendja që po kalon. Ndoshta ka pasur një lloj frike  për punën  e tij si magjistrat se mund të ketë qenë në hetim. Sa i përket përfshirjes së gjyqtarit Arben Micko, ende nuk  e kuptoj rolin e  tij, e kam pasur mik, edhe nga mesazhet e pranon që ka pasur një kërcënim dhe e justifikon. Gjetja e rolit të tij i takon Prokurorisë”, tha gjyqtarja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?