Me Putinin në pushtet nuk ka paqe në Evropë, thotë ish-komandanti i NATO-s

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për sa kohë Putini ka pushtetin në Rusi, nuk do të ketë paqe në Evropë.

Kështu mendon ish-komandanti i NATO-s, Riçard Shiref.

“Ndërsa Putini është në Kremlin, nuk mund të ketë paqe në Evropë,” u shpreh Riçard, duke e përshkruar Putinin si një “autokrat gjakatar”.

- Advertisement -

Gjatë një deklarate të mërkurën, Shirefi shprehu dyshimet për zotimin e Rusisë për të reduktuar sulmet në Kiev dhe Chernihiv.

Dyshime ka shprehur SHBA-ja dhe vetë Ukraina.

“Është pothuajse e sigurt se Rusia ka kuptuar se përpjekja e saj për të avancuar në boshte të shumta në Ukrainë ka dështuar, dhe ka të ngjarë të përqendrojë forcat në një zonë tjetër,” u shpreh ai.

“Gjithashtu, nuk do të përjashtoja ndonjë formë mashtrimi,” shtoi më tej.

Pas bisedimeve për paqe me Rusisë dhe Ukrainës në Turqi të martën, Rusia tha se do të zvogëlojë operacionet ushtarake në Kiev dhe Chernihiv, ndërsa do të përqendrohet në Donbas.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pranimi i padisë për diskriminim të gjuhës shqipe, mjeku: Google na ka kërkuar takim

Mjeku nga Prishtina, Neshad Asllani, që ka qenë edhe një prej iniciatorëve në paditjen e Google për diskriminim të gjuhës shqipe, ka folur mbi...

RMV hoqi ndalimin për avionët rusë, ministri Lavrov mbërrin në Shkup

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergej Lavrov, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e djeshme. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme...

Mjeku: Mblodhëm 24 mijë firma kundër Google për diskriminim të gjuhës shqipe

Mjeku Neshad Asllani i cili është gjithashtu anëtar i bordit të organizatës “Dekada për të drejtat e njeriut”, ishte mëngjesin e kësaj të enjteje...

TË FUNDIT

Pranimi i padisë për diskriminim të gjuhës shqipe, mjeku: Google na ka kërkuar takim

Mjeku nga Prishtina, Neshad Asllani, që ka qenë edhe një prej iniciatorëve në paditjen e Google për diskriminim të gjuhës shqipe, ka folur mbi...

RMV hoqi ndalimin për avionët rusë, ministri Lavrov mbërrin në Shkup

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergej Lavrov, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e djeshme. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme...

Mjeku: Mblodhëm 24 mijë firma kundër Google për diskriminim të gjuhës shqipe

Mjeku Neshad Asllani i cili është gjithashtu anëtar i bordit të organizatës “Dekada për të drejtat e njeriut”, ishte mëngjesin e kësaj të enjteje...

Estonia: Jemi të gatshëm ta mbyllim kufirin me Rusinë

Estonia ka thënë të mërkurën se është “e gatshme” ta mbyllë kufirin e vet me Rusinë, pas vendimit të Finlandës për ta bërë një...

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×