English

“Më shumë shpresojmë nga jashtë, se nga vetja”, Nurellari: Shqiptarët janë dorëzuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i shkencave politike, Adri Nurellari ishte këtë të premte i ftuar në “Barometri” në Euronews Albania ku ka folur rreth besueshmërisë që shqiptarët kanë ndaj SPAK.

- Advertisement -

Ai tha se arsyeja se pse shqiptarët kanë kaq shumë besim te SPAK, është se më tepër kanë besim te të huajt se te vendasit, pasi ndihen sikur ky vend është marrë peng.

“Është e vërtetë që në Shqipëri mund të sjellë ndryshim rrënjësor një sistem funksionar i drejtësisë. Arsyeja se përse ata besojnë te SPAK, OSBE, delegacioni i BE, është sepse mendojnë se ky vend është i marrë peng dhe ndihen të pafuqishëm për të ndryshuar.

Njerëzit ndihen të pafuqishëm për të ndryshuar dhe shpesh më tepër kanë besim te të huajt se te vendasit. Kjo është domethënia kryesore, që ne më shumë shpresojmë nga jashtë se vetë ndihemi të pafuqishëm”,-tha Adri Nurellari.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?