“Më vjen shumë keq”, Majlinda Bregu komenton dhunën e ushtruar ndaj Berishës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu komentoi në një intervistë për Euronews Albania dhunën e ushtruar dje ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha.

Bregu u shpreh se i vjen shumë keq për Berishën.

“Më vjen shumë keq, sigurisht që nuk më vjen mirë. Në fund të fundit këto janë vendet tona, mund të të ndodhin incidente, mund të ndodhin në protesta dhe grumbullime. Por, dua të them që ka nevojë për domosdoshmëri edhe për protesta”, u shpreh ajo.

- Advertisement -

Gert Shehu goditi me grusht mesditën e djeshme kreun e PD-së, Sali Berisha.

Menjëherë ai u neutralizua nga truprojat e Berishës dhe ndërkohë u godit edhe nga simpatizantë.

31-vjeçari prej mesditës së të martës është shtruar në spitalin e Traumës me hematoma të shumta në pjesën e fytyrës dhe të kokës.

Berisha deklaroi pas sulmit se Gert Shehu është agjent i infiltruar i policisë ndërsa nëna e 31-vjeçarit në një intervistë ekskluzive për Euroneës Albania mohoi kategorikisht deklaratat e kreut të PD teksa theksoi se djali i saj kurohet prej 5 vjetësh për çrregullim bipolar. Kjo gjë u konfirmua për Euroneës Albania edhe nga mjeku i tij Sadik Lala.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Begaj i pranishëm në funeralin shtetëror të Napolitanos

Presidenti Bajram Begaj ishte i pranishëm në funeralin shtetëror të ish-preisdentit italian Giorgio Napolitano. Ky i fundit ndërroi jetë më 22 shtator në moshën 98-vjeçare...

Gjykata e Lartë rrëzon për herë të dytë rekursin e Fredi Belerit

Gjykata e Lartë ka rrëzuar për herë të dytë rekursin e kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë Fredi Beleri. Përmes avokatëve të tij Beleri ka...

Homazhe në Nju Jork për Dëshmorin e Kosovës Afrim Bunjaku

Komuniteti shqiptar në Nju Jork ka organizuar homazhe në nder të dëshmorit të Kosovës, Afrim Bunjaku. Homazhet do të mbahen ditën e sotme në orën...

TË FUNDIT

Begaj i pranishëm në funeralin shtetëror të Napolitanos

Presidenti Bajram Begaj ishte i pranishëm në funeralin shtetëror të ish-preisdentit italian Giorgio Napolitano. Ky i fundit ndërroi jetë më 22 shtator në moshën 98-vjeçare...

Gjykata e Lartë rrëzon për herë të dytë rekursin e Fredi Belerit

Gjykata e Lartë ka rrëzuar për herë të dytë rekursin e kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë Fredi Beleri. Përmes avokatëve të tij Beleri ka...

Homazhe në Nju Jork për Dëshmorin e Kosovës Afrim Bunjaku

Komuniteti shqiptar në Nju Jork ka organizuar homazhe në nder të dëshmorit të Kosovës, Afrim Bunjaku. Homazhet do të mbahen ditën e sotme në orën...

Armand Duka zgjidhet në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s, duke u bërë i pari shqiptar që...

I shpallur në kërkim gjatë megaoperacionit Tempulli, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë

Një 26-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”, është arrestuar këtë të martë nga policia e Tiranës. Me arrestimin e tij...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×