English

Mediat finlandeze akuzojnë ministrin e Ekonomisë se mbajti një fjalim i dehur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat finlandeze akuzuan ministrin e Ekonomisë Mika Lintila se u shfaq në publik nën ndikimin e alkoolit në prill të vitit të kaluar gjatë kryerjes së detyrave zyrtare.

- Advertisement -

Lintila foli në një seminar të Shoqatës së Kompanive të Energjisë në Helsinki më 29 prill të vitit të kaluar, kur sipas bashkëbiseduesit të gazetës finlandeze, dukej se ai “ishte pak i dehur”.

Sipas një burimi tjetër, Lintila mbajti një fjalim 15-minutësh siç ishte planifikuar dhe u largua menjëherë nga salla.

Aktiviteti vazhdoi pas seminarit me një darkë zyrtare në të cilën Lintila nuk mori pjesë.

Sipas kopjeve të faturave të siguruara nga media finlandeze “Ile”, dy shishe shampanjë dhe një shishe konjak janë blerë në Helsinki me kartën e kreditit të sekretarit të Lintilës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×