English

Të shpallur në kërkim pas megaoperacionit të SPAK, kapen në Spanjë e Itali 2 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në kuadër të megaoperacionit të zhvilluar ditën e sotme nga SPAK Kapet është arrestuar në Spanjë Denis Meta dhe në Itali Arjan Tuku.

- Advertisement -

Arrestimet jashtë vendit erdhën pas komunikimit në kohë reale mes Interpol Tirana dhe autoriteteve italiane dhe spanjolle.

Sipas hetimeve të SPAK ata rezultojnë të implikuar në episode të ndryshme kriminale.

Mes personave të arrestuar me urdhër të SPAK gjatë megaoperacionit për goditjen e disa grupeve kriminale, ku u lëshuan 43 urdhër-arreste, janë edhe 2 punonjës policie.

Bëhet fjalë për Ergert Mitrin, i cili më herët ka pasur pozicion si drejtues i Policisë Lezhë, Klodian Jashari dhe Altin Morina, ish-efektiv i RENEA-s.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?