English

Mesazhe kërcënuese nga njerëz të panjohur, anëtari i fisit Maja denoncon krimin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lulzim Maja, një nga të afërmit e peronave të cilët u dhunuan disa ditë më parë në Krujë është paraqitur pranë Sektorit për Hetimin e Krimeve Kibernetike në Tiranë, pasi ka marrë mesazhe kërcënuese nga një i panjohur.

- Advertisement -

Mesazhet i janë dërguar në adresën e Facebook të 43-vjeçarit i cili jeton në Borizanë të Krujës.

Njoftimi i policisë

Me datë 10.07.2023, është paraqitur pranë Sektorit për Hetimin e Krimeve Kibernetike në DVP Tiranë shtetasi L. M., 43 vjeç, banues në Borizanë, Krujë, i cili ka kallëzuar se në llogarinë e profilit të tij në Facebook ka marrë disa mesazhe me përmbajtje kërcënuese, nga një llogari e panjohur.

Pas kallëzimit të marrë nga 43-vjeçari, specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve Kibernetike kanë referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprat penale “Kanosja” dhe “Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”, për veprime të mëtejshme procedurale.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?